دانلود مقاله نگاهی به آیین مسیحیت

دانلود مقاله نگاهی به آیین مسیحیت

درباره سایت
................... وبــــــلــــاگ افســـــران جــــوان جـنــــگ نـــــــرم................

دانلود مقاله نگاهی به آیین مسیحیت
تعداد بازديد : 942

دانلود مقاله نگاهی به آیین مسیحیت

مسیحیت یکی از بزرگترین دین های جهان است که هم اکنون بیش از دو میلیارد پیرو دارد که تحت فرقه های مختلف طبقه بندی شده است. در این ساعات از یارگمنام، مقاله ای در این رابطه برای شما اماده کرده ایم که در ابتدا دین مسیحیت به طور خلاصه برای شما توضیح داده ایم.

باورهای مسیحیان
مسیحیان بر این باورند که عیسی مسیح در عهد عتیق وعده داده است.
مسیحیان بر این باورند که عیسی مسیح پسر خدا است.
مسیحیان بر این باورند که خدا پسر خود را برای نجات بشریت از عواقب ناشی از گناهان خود به زمین فرستاد.
یکی از مفاهیم مهم در مسیحیت است که عیسی مسیح بر روی صلیب کشیده شد (مصلوب شد).
مسیحیان بر این باورند که فقط یک خدا وجود دارد، اما این سه عنصر در این یک خدا وجود دارد  : 
خدای پدر
خدای پسر
روح القدس
مسیحیان در کلیسا عبادت می کنند.
رهبران معنوی آنها کشیش نامیده می شوند.
کتاب مقدس نام کتاب مقدس مسیحی است، و شامل عهد عتیق و جدید می باشد.
بعضی از اعتقادات دین مسیحیت
مسیحیان بر این باورند که عیسی مسیح نجات دهنده جهان است و حضور او بر روی زمین در عهد عتیق ، اعتقاد داشتند که مسیح برای نجات بشریت از گناهان خود آمده است. با مرگ و قیام عیسی مسیح، این برای مسیحیان، به معنی این بود که او شیطان را شکست داده و برای پاک شدن همه گناه ها در جهان با مرگ او بدست آمده است. مسیحیان معتقدند که عیسی در روز قیامت بر می گردد و به انجام بقیه نبوت در عهد عتیق ادامه می دهد.
صلیب نماد دین مسیحیت
بر اساس اناجیل، عیسی توسط روح القدس آبستن شد و از مریم مقدس به دنیا آمد. گفته ها در مورد دوران کودکی عیسی زیاد است، اما آخرین سال های زندگی این پیامبر که بر روی زمین زندگی می کرده در اناجیل ثبت شده است. مرگ عیسی در نظر مسیحیان ، معاد و عروج به آموزه های مهم در ایمان آنها است. دلیل این است که عیسی قادر مطلق خود را بر مرگ نشان می دهد و در نهایت شواهد قانع کننده ای برای مسیحیان است که او کاملا خدا است.
کتاب مقدس در دین مسیحیت، تنها تفسیر مورد بحث قرار نگرفته است. بسیاری بر این باورند که پیام های اخلاقی و زندگی اسطوره ها در این کتاب جای گرفته است و فقط یک کتاب دینی نیست. دیگران ادعا می کنند که کتاب مقدس در کل قرار است به معنای واقعی کلمه خوانده شود و پس از آن کسانی که انواع مختلف کتاب در کتاب مقدس متفاوت می دانند، به عنوان مثال به عنوان زبور اشعار گویا و انجیل گونه هایی از این کتاب هستند.
اگرچه دین مسیحیت یکی از ادیان توحیدی است، مسیحیان نیز بر این باورند که عیسی پسر خدا بود و او، و روح القدس، هر دو نیز به طور کامل خدا هستند، و همچنین به عنوان موجودیت جداگانه به طور کامل ن ها را می شناسند. این یک مفهوم بسیار سخت برای پیدا کردن درک آن است، و برخی از مسیحیان هستند که این را قبول نمی کنند، اما بیشتر مسیحیان آن را به عنوان یک بخش اساسی از ایمان خود می دانند. کتاب مقدس به طور خاص به تثلیث اشاره ای نکرد، اما آن را یک دکترین شایع که در اعتقادنامه که طرح هسته اصلی آن عقاید دین مسیحیت است.
کلیسا
واژۀ اصلی در عهد عتیق برای کلیسا از فعلی به معنای «فرا خواندن» و واژۀ اصلی در عهد جدید از فعلی به معنای «فرا خواندن برای خدمتی فوری» مستق گردیده است. هر دو واژه به کلیسا به عنوان جماعتی اشاره می کنند که از سوی خدا فراخوانده شده اند.
نویسنده :
تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آذر 1395 ساعت: 16:25
بخش نظرات این مطلب
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]