loading...
افسران جوان جنگ نرم
من انقلابی ام بازدید : 165 چهارشنبه 02 بهمن 1392 نظرات (0)

بتدا بايد يك cd ويندوزxp داشته باشيد . دقت كنيد كه اين cd بايد bootable باشد. اگر ميخواهيد كه ويندوز فعلي را تبديل به ويندوز xp كنيد يا update كنيد نيازي به cd از نوع bootable نداريد....

 

بتدا بايد يك cd ويندوزxp داشته باشيد . دقت كنيد كه اين cd بايد bootable باشد. اگر ميخواهيد كه ويندوز فعلي را تبديل به ويندوز xp كنيد يا update كنيد نيازي به cd از نوع bootable نداريد
cd ويندوز را درون cd rom گذاشته و ويندوز اتوماتيك auto run خواهد شد.دقت كنيد كه اگر بخواهيد ويندوز فعلي خود را كه مثلا 98 ياme يا 2000 ميباشد را update كنيد اطلاعات شما مثلا my document شما و برنامه هاي نصب شده شما حفظ خواهد شد. ولي اگر ويندوز شما ايراد دارد.بهتر است آن را از اول فرمت و نصب كنيد كه اين نوع نصب در اينجا توضيح داده شده است:

بعد از اين كه cd ويندوز را گذاشتيد. خود به خود مرحله نصب ويندوز شروع خواهد شد . روي گزينه install windows xp كليك كنيد. 

در قسمت بعد از شما پرسيده مي شود كه ميخواهيد يك ويندوز جديد نصب كنيد يا ويندوز فعلي را update كنيد در صورتي كه در ويندوز فعلي شما ايرادي ندارد و ميخواهيد آن را تبديل به xp كنيد اين مرحله را رد كنيد و دست نزنيد زيرا به طور خودكار upgrade recommandedانتخاب شده است. ولي چنانچه قصد داريد ويندوز جديدي در درايوي ديگر نصب كنيد بايد new instalation را انتخاب كنيد. در اين صورت بعد از نصب كامل ويندوز xp هنگامي كه سيستم را روشن ميكنيد دو منو ظاهر شده و از شما پرسيده خواهد شد كه ميخواهيد وارد كدام ويندوز شويد.بدين ترتيب شما 2 ويندوز خواهيد داشت. 

در مرحله بعد بايد سريال ويندوز را وارد كنيد اين سريال احتمالا روی جعبه cd يا درون خود cd داخل فايلي به نام serial يا cd key يا readme نوشته شده است. 

در قسمت بعد روي دكمه advanced option كليك كرده و در پنجره جديد گزينه دوم را تيك بزنيد. اين کار براي اين است كه شما درايوي را كه ويندوز در آن ريخته شود را انتخاب كنيد. همچنين جهت تسريع كار ميتوانيد گزينه اول را تيك بزنيد تا تمامي فايلهاي ويندوز روي هارد ريخته شده و از آنجا نصب شوند. بر روي ok كليك كنيد. در قسمت پايين ميتوانيد زبان خود را انتخاب كنيد آن را farsiانتخاب كنيد تا ابزار فارسي نصب شوند. (اگر تصميم داريد از فارسي استفاده كنيد اين قسمت را دست نزنيد ولی توصیه می کنم حدالامکان از نصب فارسی سازها خودداری کنید). حال بر روي next كليك كنيد. 

در اين مرحله از شما سوال ميشود ميخواهيد نصب ويندوز رو از اينترنت به روز كنيد؟ چنانچه مايل باشيد ميتوانيد گزينه را انتخاب كرده و next را بزنيد در اين صورت اخرين update ها از اينترنت دانلود خواهد شدولي با انتخاب گزينه پاييني بدون update وارد مرحله بعد مي شويد. به هر حال بعد از رد كردن اين قسمت فايلهاي ضروري اتوماتيك كپي يا دانلود خواهند شد و سيستم restart خواهد شد. 

منتظر بمانيد تا ويندوز مراحل نصب را طي كند بعد از اين كه به متني كه حاوي توضيحات مايكروسافت و نوعي قرارداد با شما ميباشد رسيديد. روي F8 كليك كنيد تا تائيد شود. 

در قسمت بعد چنانچه شما قبلا ويندوزي داشته باشيد از شما خواهد شد كه ميخواهيد روي همان ويندوز نصب شود يا انتخاب با شما باشد. با زدن دكمه R ميتوانيد روي همان ويندوز نصب كنيد و با زدن دكمهEsc انتخاب درايو ظاهر خواهد شد.پيشنهاد ما Escميباشد

اگر Escرا زده باشيد اين قسمت يعني قسمت انتخاب درايو ظاهرمي شود. ميتوانيد درايو مورد نظر را انتخاب كنيد همچنين با زدن دكمه Dميتوانيد درايو را پاك كنيد تا بعدا تبديل به درايو جديد يا تبديل به دو يا چند درايو كنيد. بعد از اين كه D را بزنيد دوباره دكمه Lرابزنيد حال درايو پاك شده ميتوانيد درايو پاك شده را انتخاب و با زدن دكمه C آان را دوباره بسازيد. وقتيآان را ميسازيد ميتوانيد حجم آن را تعيين كنيد. مثلا اگر ميخواهيد درايو را تبديل به دو درايو كنيد. بايد حجم فعلي را تبديل به 2 كرده و Enter كنيد. حال دو درايو جديد خواهيد داشت. البته براي عوض كردن يا تقسيم حجم درايو ميتوانيد از FDISK هم استفاده كنيد كه اگر لازم بود بگین تا آموزش آن را هم بذارم. به هر حال با انتخاب درايو مورد نظر خود ميتوانيد وارد قسمت بعد شويد. 

در اينجا ميتوانيد انتخاب كنيد كه فرمت درايو شما چه باشد FAT يا NTFSتفاوت اين دو در این است که FAT نوع فرمت قدیمی است و تحت DOS هم می تونید کار کنید ولی NTFS فرمت جدید بوده و 32 بیتی است و سرعت بالاست ولی برنامه های تحت سیستم عامل های 16 بیتی اجرا نمی شود. بهتر است گزينه هايي كه جلوي ان كلمه Quick نوشته شده را انتخاب نكنيد زيرا فرمت كامل مناسب تر است. بعد از اين كه مراحل را رد كرديد ويندوز فرمت انتخابي شما را آغاز كرده و سپس فايلهاي مورد نياز را كپي ميكند. سپس سيستم restart خواهد شد. 

بعد از شروع مجدد سيستم منتظر بمانيد تا مرحل نصب اتوماتيك پيش برود تا اينكه شما با پنجره اي مواجه خواهيد شد.در اينجا زبان خود را انتخاب ميكنيد .چنانچه قبلا شما فارسي را انتخاب كرده ايد اين قسمت را دست نزنيد . فقط در قسمت details عربي را remove كنيد البته اين كار بستگي به نوع كيبورد شما دارد ولي در اكثر كيبوردها با اين كار چند ايراد جزئي بر طرف خواهد شد به هر حال فارسي سازي ويندوز xp بین همه افراد یکسان نیست و تفاوت هایی با بقیه ویندوزها ممکن است داشته باشد حالا رو دكمه ok زده و next كنيد. 

از اينجا به بعد براي هر دو حالت نصب از روي ويندوز و نصب از boot مشترك ميباشد. 
در اين جا نام خود و نام كمپاني يا شركت يا هرچه دوست داريد.مثلا home 
بعد نام كامپيوتر خود را مينويسيد كه نامي به عنوان پيش فرض نوشته ميشود. در قسمت پايين ميتوانيد پسور مديريت كامپيوتر را وارد كنيد به اين ترتيب كسي نميتواند به جاي شما وارد شود زيرا شما مديريت كامپيوتر را داريد و ميتوانيد حتي براي استفاده كننده هاي ديگر هم قواعدي خاص تايين كنيد مثلا برادر كوچك شما نتواند فايلها را پاك كند. 

قسمت بعدی براي تنظيمات اتصال به اينترنت است. روي منوي پايين ايران را انتخاب كنيد. در قسمت What Area Code استان را ميزنيد مثلا براي تهران 021 در قسمت dial number چيزي ننويسيد.و در پايين هم نوع ارتباط تلفني خود تون يا پالس را انتخاب كنيد و next كنيد. 

در اينجا ساعت محلي را انتخاب ميكنيد. جلوي time zone اگر در ايران هستيد GMT+03:30 Tehran را انتخاب كنيدو بر روي next كليك كنيد. ويندوز نصب را ادامه داده و سر انجام به پايان ميرساند و سيستم restart خواهد شد. 

بعد از شروع مجدد ويندوز از شما سوالاتي خواهد شد شما تمام گزينه هايي كه از شما ميخواهد ويندوز را توسط اينترنت رجيستر كنيد را كنسل كنيد (بايد گزينه هاي پايين را انتخاب كنيد) زيرا هنوز معلوم نيست مودم شما به درستي كار ميكند يا نه ؟ 

سپس در آخر ممکن است از شما خواسته شود 5 user معرفي كنيد كه شما براي اولي نام خود را وارد كرده و finish را بزنيد.حال شما وارد ويندوز جديد شده ايد.
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
................... وبــــــلــــاگ افســـــران جــــوان جـنــــگ نـــــــرم................
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 5
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 12
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 157
 • باردید دیروز : 83
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 884
 • بازدید ماه : 2,537
 • بازدید سال : 26,026
 • بازدید کلی : 128,297