loading...
افسران جوان جنگ نرم
من انقلابی ام بازدید : 140 یکشنبه 21 شهریور 1395 نظرات (0)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار خانواده‌های شهدای منا و مسجدالحرام، کوتاهی و بی‌کفایتی آل‌سعود در این حادثه را، اثبات مجدد بی‌لیاقتی این شجره‌ی خبیثه‌ی ملعونه در تصدی و اداره‌ی حرمین شریفین خواندند و....

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار خانواده‌های شهدای منا و مسجدالحرام، کوتاهی و بی‌کفایتی آل‌سعود در این حادثه را، اثبات مجدد بی‌لیاقتی این شجره‌ی خبیثه‌ی ملعونه در تصدی و اداره‌ی حرمین شریفین خواندند و تأکید کردند: اگر راست می‌گویند و در حادثه بی‌تقصیرند، بگذارند یک هیأت حقیقت‌یاب اسلامی - بین‌المللی، واقعیات مسئله را از نزدیک بررسی و روشن کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دیدار با خانواده‌های شهیدان منا و مسجدالحرام را یادآور حوادث دردناک سال گذشته دانستند و افزودند: حادثه‌ی منا و جان باختن حاجیان ایرانی در حال عبادت و با لبان تشنه و در زیر آفتاب سوزان، حادثه‌ای عمیقاً غم‌انگیز و فراموش‌نشدنی است، البته این حادثه ابعاد گوناگون و روشنگری از لحاظ سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و دینی دارد که این ابعاد نباید فراموش شوند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: سال گذشته، مواجه شدن خانواده‌ها با خبر درگذشت عزیزانشان و بازگشت جنازه‌های آنان بسیار سخت و دشوار بود اما در مقابل این مصیبت، توجه به این واقعیت که آن عزیزان همچون شهدا در سایه‌ی مغفرت، رحمت و نعمت الهی هستند می‌تواند مایه‌ی تسلّا و آرامش باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با اشاره به شهادت حدود ۷ هزار نفر از زائران خانه‌ی خدا در حادثه‌ی منا، این انتقاد جدی را مطرح کردند که چرا کشورها و دولت‌ها به این حادثه‌ی سنگین و تأثربار، عکس‌العملی نشان ندادند؟
ایشان، سکوت دولت‌ها و حتی علما، فعالان سیاسی، روشنفکران و نخبگان جهان اسلام در قبال شهادت ۷ هزار زائر بی‌گناه را، «بلای بزرگ امت اسلامی» خواندند و افزودند: حساس نبودن در قبال مسائلی نظیر حادثه‌ی سخت و جانکاه منا، مصیبت واقعی جهان اسلام است.
رهبر انقلاب، خودداری حکام سعودی از یک عذرخواهی زبانی را اوج وقاحت و بی‌شرمی آنان برشمردند و افزودند: حتی اگر تعمدی در کار نبوده باشد، این‌همه بی‌تدبیری و بی‌کفایتی برای یک مجموعه‌ی حاکمیتی و سیاسی، جرم محسوب می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنان خود را در جمع خانواده‌های داغدار شهدای منا با طرح یک سؤال مهم ادامه دادند: وقتی یک رژیم، حتی از اداره‌ی میهمانان خدا که برای او درآمدزا نیز هستند عاجز می‌ماند، چه تضمینی وجود دارد که در اوقات مشابه، حوادث مشابه منا روی ندهد؟
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ملت ایران شجاعانه در مقابل جهالت و گمراهی آل‌سعود ایستاده و مواضع قرآنی و بر حق خود را، با افتخار و صریح بیان می‌کند و ملت‌ها و کشورهای دیگر نیز باید شجاعانه، گریبان سعودی‌ها را بگیرند.
ایشان خاطرنشان کردند: بی‌کفایتی سعودی‌ها و ناامنی تحمیل‌شده از سوی آنان بر حجاج خانه‌ی خدا، حقیقتاً نشان داد این حکومت، لایق اداره‌ی حرمین شریفین نیست که این واقعیت باید در جهان اسلام ترویج شود و جا بیفتد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بُعد دیگر حادثه‌ی منا را سکوت مرگبار مدعیان حقوق بشر دانستند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جنجال سیاسی - تبلیغاتی سازمان‌های مدعی دفاع از حقوق بشر در قبال اجرای احکام قضایی در برخی کشورها افزودند: سکوت محض درقبال کوتاهی یک حکومت در ادای وظایفش و جان باختن ۷ هزار انسان مظلوم و بی‌گناه، هویت دروغین مدعیان جهانی حقوق بشر را آشکار کرد و کسانی که به مجامع و سازمان‌های بین‌المللی امید بسته‌اند، باید از این واقعیت تلخ درس بگیرند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تشکیل یک هیأت حقیقت‌یاب را ازجمله کارهای واجب و ضروری کشورهای اسلامی و مدعیان حقوق بشر خواندند و افزودند: با وجود گذشت یک‌سال از آن حادثه‌ی غم‌بار، بررسی اسناد دیداری، شنیداری و مکتوب، حقایق ماجرا را تا حدود زیادی روشن خواهد کرد.

 

 


 ایشان با تأکید به مسئولان کشور برای پیگیری جدی تشکیل هیأت حقیقت‌یاب افزودند: آل‌سعود اگر به ادعای بی‌تقصیری خود در حادثه‌ی منا مطمئن است، دهان‌ها را با پول نبندد و بگذارد هیأت حقیقت‌یاب، مسئله را از نزدیک دنبال کند.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان حامیان رژیم سعودی را شریک جنایات این رژیم در فاجعه‌ی منا خواندند و افزودند: رژیم بی‌شرم سعودی به پشتوانه‌ی همراهی آمریکا، وقیحانه در مقابل مسلمانان ایستاده و در یمن، سوریه، عراق و بحرین خونریزی می‌کند، بنابراین آمریکا و دیگر حامیان ریاض در جرم و جنایات سعودی‌ها شریکند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش دستگاه‌های تبلیغاتی وابسته برای القای جنایت منا به‌عنوان نمونه‌ای از اختلاف و درگیری «شیعه و سنی» یا «عرب و غیرعرب» افزودند: حامیان تبلیغاتی حکام سعودی درحالی این دروغ محض را تکرار می‌کنند که اکثرِ ۷ هزار شهید منا، ازجمله تعداد زیادی از شهدای ایرانی، اهل‌سنت هستند.
ایشان افزودند: آل‌سعود و تروریست‌های جلادِ ساخته‌وپرداخته‌ی دست آنان در یمن و سوریه و عراق، مردم عرب را به خاک و خون می‌کشند، بنابراین برخلاف تبلیغات خباثت‌آلود غربی‌ها، سعودی‌ها حامی مردم عرب نیز نیستند و ماجرای منا ربطی به درگیری ساختگی و رسانه‌ای عرب و غیرعرب ندارد.
رهبر انقلاب تأکید کردند: واقعیت ماجرا این است که سعودی‌های منفور، یک گروه در درون جهان اسلام هستند که برخی از آنها دانسته و برخی نادانسته به دشمنی با مسلمانان مشغولند و جهان اسلام باید با ایستادگی در مقابل آنان، از اربابان سعودی‌ها یعنی آمریکا و انگلیس خبیث اعلام برائت و بیزاری کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان دستگاه‌های مختلف ازجمله وزارت امور خارجه، بعثه، سازمان حج و بنیاد شهید را به ادای کامل و پیگیری جدی وظایف خود درقبال حادثه‌ی عظیم منا فراخواندند.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسگر نماینده‌ی ولیّ فقیه در امور حج و زیارت با تسلیت شهادت شهدای ۱۷ شهریور ۱۳۵۷، جمعه‌ی خونین مکه در سال ۱۳۶۶ و شهدای سال گذشته‌ی حج، گفت: دو فاجعه‌ی بزرگ منا و مسجدالحرام، شیرینی حج را به تلخی تبدیل و مردم و خانواده‌های بسیاری را داغدار کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسگر با اشاره به کارشکنی سعودی‌ها در تشکیل کمیته‌ی حقیقت‌یاب افزود: بعثه‌ی مقام معظم رهبری و سازمان حج با ثبت و ضبط اظهارات شاهدان فاجعه و با همکاری حقوق‌دانان، راه‌های پیگیری حادثه را از طریق مجامع حقوقی بین‌المللی  شناسایی کرده و نخواهند گذاشت حادثه‌ی منا به فراموشی سپرده شود.
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی محلاتی نماینده‌ی ولیّ فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های ستاد بزرگداشت حادثه‌ی منا و مسجدالحرام بیان کرد و گفت: فاجعه‌ی غم‌بار منا در اثر سوءمدیریت و بی‌کفایتی آل سعود اتفاق افتاد.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
................... وبــــــلــــاگ افســـــران جــــوان جـنــــگ نـــــــرم................
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 5
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 12
 • آی پی امروز : 30
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 64
 • باردید دیروز : 8
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 956
 • بازدید ماه : 4,823
 • بازدید سال : 31,802
 • بازدید کلی : 134,073